Corporate Wellness dla pracowników produkcji oraz magazynu

Pracownicy produkcji i magazynu to często grupa najmniej zaopiekowana. Trudno do nich dotrzeć z uwagi na specyfikę i tryb pracy.

Ta grupa zawodowa potrzebuje dużego wsparcia we wszystkich wymiarach zdrowia z uwagi na zmianowy tryb pracy, który może wpływać negatywnie na zdrowie pracowników w aspekcie fizjologicznym, psychologicznym i społecznym.


Ponadto występujące przeciążenia i wysokie ryzyko urazów w obrębie układu szkieletowo-mięśniowego mogą być przyczyną częstszych absencji w pracy.


Spytaj o nasze sprawdzone rozwiązania, sposoby dotarcia i formy przekazu wiedzy i umiejętności dla tej grupy zawodowej. Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami z wielu projektów. 

Wspieramy efektywność i dobrostan pracowników produkcji i magazynu na terenie firmy oraz online

Wybierz wspólnie z nami rozwiązania, które najlepiej wpisują się w specyfikę pracy i możliwości zakładu produkcji i magazynu w Twojej firmie. Doradzimy metody stosowane w innych lokalizacjach - na terenie fabryki i online. Poniżej kilka przykładowych propozycji:

Cykl krótkich ciekawych filmów z ekspertem, idealny dla pracowników, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach na żywo. Filmy możesz odtwarzać w każdym czasie na terenie fabryki. 

Cały czas rozbudowujemy nasze repozytorium gotowych produktów online w postaci filmów, kursów oraz platformy e-learning.

Zredukuj ryzyko urazów i naucz swoich pracowników jak zadbać o układ szkieletowo-mięśniowy 

Stałe wsparcie fizjoterapeuty dla pracowników. Redukcja urazów, poprawa ergonomii stanowiska pracy, zmniejszenie absencji.

Ułóż wspólnie z nami kalendarz wyzwań związanych i zaangażuj pracowników w działania prozdrowotne.

Zadbaj o kręgosłup swoich pracowników. Warsztaty indywidualne i grupowe. Ergonomia okiem fizjoterapeutów - praktycznie, z doświadczeniem. 

Filmy instruktażowe na zamówienie

Cykl krótkich ciekawych filmów (z napisami) z ekspertem to najlepszy sposób na dotarcie i przekazanie wiedzy pracownikom produkcji, czy magazynu, którzy nie mogą wziąć udział w webinarze lub warsztacie zorganizowanym na terenie zakładu.

Scenariusz i tematyka każdego filmu są dedykowane określonej grupie odbiorców i przygotowane pod kątem konkretnych potrzeb organizacji i pracowników. 

Biblioteka wiedzy Akademia Online

Filmy instruktażowe i szkoleniowe z ekspertami: dietetyka, psychologia, fizjoterapia, BHP. Gotowy materiał może być świetnym uzupełnieniem, jak i odrębnym elementem programów corporate-wellness, Dni Zdrowia i Bezpieczeństwa.

Warsztaty dźwigania

Nasi fizjoterapeuci przeszkolą pracowników jak w bezpieczny sposób podnosić i przenosić cięższe ładunki oraz nauczą jak dbać o higienę kręgosłupa na co dzień. 

Gabinet fizjoterapeutyczny w miejscu pracy

Zainwestuj w stałą fachową pomoc fizjoterapeuty w miejscu pracy. Zwiększ bezpieczeństwo i zredukuj liczbę urazów i absencję chorobową.

 • Indywidualne konsultacje fizjoterapeutyczne i ergonomiczne dla pracowników w miejscu pracy.
 • Zabiegi regeneracyjne dla pracowników i zapobieganie przeciążeniom w pracy (terapia manualna, ćwiczenia rozluźniające, masaż leczniczy).
 • Szybkie wsparcie w nagłych wypadkach.
 • Profilaktyka i redukcja urazów spowodowanych przeciążeniami w trakcie wykonywanie pracy na stanowisku.
 • Minimalizacja ryzyka wypadków przy pracy.
 • Systematyczne wdrażanie zachowań i nawyków redukujących dolegliwości ze strony układu szkieletowo-mięśniowego.
 • Szczegółowy i częstotliwość zakres do uzgodnienia.

Wyzwania budujące zaangażowanie pracowników

Ułóż wspólnie z nami kalendarz wyzwań związanych z danym tematem przewodnim webinaru, części programu, eventu, miesiąca, czy dni zdrowia. 


Drobne wyzwania do realizacji przez pracowników z określoną częstotliwością (np. co 2-3 dzień) zwiększą zaangażowanie i pomogą w budowaniu nawyków zdrowego stylu życia.

 

Przy każdym wyzwaniu możemy zamieścić link do materiału pogłębiającego wiedzę i instruktażu z ekspertem mówiącym jak wyzwanie zrealizować w sposób właściwy. Poniżej przykładowy kalendarz wyzwań na 2 tygodnie.

Grupowe warsztaty ergonomiczne dla pracowników

Ergo-coaching dla pracowników produkcji, magazynu i biura. 

Lokalizacje na terenie całego kraju.

Ergonomia pracy pracownika fizycznego-przykład

Popraw bezpieczeństwo i komfort pracy. Minimalizuj ryzyko przeciążeń, kontuzji i urazów. 

Ergo-coaching - profilaktyka kontuzji, poprawa ergonomii stanowiska pracy.

Popraw bezpieczeństwo i zminimalizuj ryzyko przeciążeń i urazów podczas pracy. Indywidualnie i grupowo.

 • przed realizacją zapoznajemy się ze specyfiką pracy i wykonywanymi czynnościami tak aby optymalnie przygotować program szkolenia,
 • podstawowe wzorce ruchowe i sposoby unikania źródła bólu i ekspozycji na urazy narządów ruchu w trakcie wykonywania czynności na stanowiskach pracy,
 • bezpieczne sposoby podnoszenia ciężarów, pchanie, ciągnięcie, schylanie się i utrwalenie prawidłowych zachowań.
 • profilaktyka i redukcja urazów spowodowanych przeciążeniami w trakcie wykonywanie pracy na stanowisku,
 • eliminacja najczęściej popełnianych błędów i złych nawyków
 • ćwiczenia profilaktyczne dla poszczególnych grup pracowników,
 • 30 min. szkolenia w małych grupach,
 • indywidualny ergo-coaching przy stanowisku pracy

Autoterapia - warsztaty grupowe z piłeczkami lacrosse Pracownicy produkcji, magazynu, biura.

Krótkie, inspirujące sesje warsztatowe prowadzone "z jajem". Indywidualna profilaktyka przeciążeń i urazów - pracownicy produkcyjni i biurowi.

 • krótkie sesje warsztatowe (20 min.) prowadzone przez fizjoterapeutów z wykorzystaniem piłeczek lacrosse do autoterapii i masażu mięśniowo-powięziowego,
 • nauka metodyki wykonywania autoterapii z użyciem piłeczek lacrosse - do dalszego samodzielnego wykonywania w przerwach w pracy
 • profilaktyka przeciążeń i schorzeń układu szkieletowo-mięśniowego,
 • autoterapia jako skuteczna metoda redukcji napięć mięśniowych,
 • po warsztatach pracownicy otrzymują piłeczki do samodzielnych ćwiczeń.

Masz pytania dotyczące wdrażania programów Corporate Wellness w Twoim miejscu pracy? Chętnie odpowiemy!

Dane które podasz w formularzu będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.

>