Zdrowie pracownika to nie benefit

Zdrowie pracownika to nie benefit. To wartość.  

Bezpiecznie, w klimacie wzajemnego dbania o siebie i przy pełnym wsparciu ze strony firmy. Pewnie większość z nas chciałaby żeby w ten sposób wyglądał powrót do pracy z home office i codzienna atmosfera w biurze. 

Nie chodzi już o COVID-19, ale po prostu o komfort w pracy i życia na co dzień. Świadomość, że żyjemy zdrowo, dbamy o siebie i innych (i z wzajemnością) zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa, redukuje stres                      i minimalizuje negatywne skutki ewentualnego zderzenia z wirusem, czy innymi chorobami.

Zdrowie to największa wartość jaką mamy. Wiemy o tym i często myślimy              o zmianach i zastąpieniu złych nawyków tymi zdrowymi. Wiemy, że trzeba ale często po prostu brakuje impulsu.

I tu z pomocą może przyjść Twoja organizacja wdrażając kulturę zdrowia w firmie poprzez programy profilaktyki i edukacji zdrowotnej, kształtowania zdrowych nawyków i zdobywania nowych umiejętności. To może być ten impuls do zmian i działania dla Ciebie! Partnerski układ z Twoją firmą daje obustronne korzyści i synergię. 

Inwestycja w zdrowie pracownika to nie benefit. To wartość, która procentuje wzrostem zaufania, buduje poczucie sensu i przynosi korzyści finansowe w długofalowym podejściu. 

Zadbajmy o zdrowie pracowników, zadbajmy o siebie. Na początek wystarczy jeśli organizacja poświęci np. 1h. w tygodniu na edukację prozdrowotną            i motywację pracowników. Może być formuła webinarów, dzięki której dotrzemy do wszystkich pracowników niezależnie od lokalizacji i terminu (webinary możemy nagrać). Systematycznie, w formule dobranego do potrzeb, przemyślanego, wymagającego minimum nakładów programu prozdrowotnego. Warto! 

About the author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.